Automobilių stabdžių sistema leidžia saugiai sustabdyti važiuojantį automobilį, sumažinti jo greitį arba išlaikyti stovintį automobilį stabilioje padėtyje įvairiomis sąlygomis. Nuo stabdymo kokybės ir efektyvumo priklauso automobilio dinaminės ir eksploatacinės savybės. Kuo kokybiškiau ir efektyviau įmanoma stabdyti greitai važiuojantį automobilį, tuo saugiau ir didesniu greičiu juo galima važiuoti.
Problemų su stabdžiais pasitaiko įvairiausių. Įvardinsime keletą jų:
Autoserviso „Autodraivas“ specialistai atlieka šias stabdžių remonto paslaugas:
Mūsų servise bus atliekama nuodugni stabdžių sistemos diagnostika, išsiaiškinsime gedimus ir jų atsiradimo priežastis. Žinodami gedimus, pranešime tikslią remonto ir reikiamų detalių kainą.
„Autodraivas“ servise taip pat atliekamas ir stabdžių suportų remontas. Stabdžių suportas – tai mechanizmas, kurio pagalba stabdžių kaladėlės yra spaudžiamos prie stabdžių disko tam, kad stabdytų ratą nuspaudus stabdžių pedalą.
Automobilyje prie kiekvieno diskinio stabdžio yra suportas. Jeigu stabdžių kaladėlės sudilusios nevienodai, reiškia, kad problema dėl stabdžių suportų. Dažniausiai suportai būna pažeidžiami korozijos, dėl kurios gumelės sutrūkinėja ir pradeda praleisti vandenį į judančias dalis. Tai gali sukelti stabdžių sistemos sutrikimus.
Automobilio registracija apžiūrai internetu
* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.
Priklausomai nuo transporto priemonės ir vairavimo sąlygų stabdžių trinkelės naudojamos nuo 15 000 iki 70 000 km. Pagrindinės ankstyvo trinkelių susidėvėjimo priežastys yra aukšta temperatūra, vilkimas, didelės apkrovos ir dažnas stabdymas. Visi šie veiksniai didina stabdžių temperatūrą ir trumpina trinkelių eksploatacijos laiką.
Stabdžiai turi veikti keldami minimalų triukšmą. Toks triukšmas yra normalu, bet „žviegimas“ ar šlifavimo garsas reiškia, kad stabdžiams reikia dėmesio.Yra daug skirtingų veiksnių, nuo kurių gali sustiprėti triukšmas, įskaitant transporto priemonės vairavimo stilių.
Jei stabdžių pedalas, vairas arba visa transporto priemonė vibruoja arba pulsuoja stabdant, gali tekti keisti diskinius stabdžius. Vibracija gali būti ir rimtų problemų priežastis, tokių kaip laisvas arba sugedęs vairo mechanizmas.
Stabdžių diskų paviršiaus pažeidimai arba disko netolygumas gali kelti stabdžių triukšmą ir vibraciją. Stipriai nusidėvėjusį stabdžių diską reikia pakeisti.
Automobilių vairuotojai žino, kad variklio tepalą privaloma keisti gamintojo nustatytu periodiškumu naudojant tam automobilio modeliui skirtas medžiagas. Ne mažiau svarbus ir stabdžių sistemos skystis. Paprastai po 2 metų eksploatacijos vandens kiekis skystyje pasiekia kritinę ribą, tad ekstremalaus stabdymo metu yra didelė tikimybė ,kad gali užvirti skystis. Taip atsitikus stabdžiai tampa neveiksmingi.