Turbinų remontas

Prietaisas, įprastai vadinamas turbina, tapo neatskiriama šiuolaikinio dyzelinio variklio dalimi. Šis agregatas susideda iš dviejų dalių: dujų turbinos ir kompresoriaus. Norint užtikrinti sklandų šių prietaisų veikimą, svarbu tinkamai prižiūrėti dujų turbiną ir periodiškai apsilankyti autoservise. Gerai veikianti turbina padeda sumažinti degalų sąnaudas, o su mažesnėmis sąnaudomis mažiau teršiama aplinka, todėl turbinos priežiūra verta pasirūpinti kiekvienam vairuotojui. Atsiradus pakitimams, trukdantiems sklandžiam vairavimui, turbinų remontas yra būtinas!

Turbinos restauracija

Pastebėjus turbinos gedimo simptomus nebūtinai reikės ją keisti į nauja. Atvykus į „Autodraivas“ autoservisą, darbuotojai įvertins galimybę atlikti turbinos restauraciją. Restauracija atliekama išardant turbokompresorių, jį išvalant ir nustatant gedimą. Tuomet pakeičiamos sudegusios dalys bei subalansuojama. Visa tai atlikus turbina ištestuojama esant oro ir alyvos slėgiui. Po balansavimo ir testavimo galutinai surenkame turbiną ir ją įmontuojame atgal į jūsų automobilį. Visam šiam procesui yra naudojama speciali įranga.

Dažniausi turbinų gedimų požymiai

Peržvelkime dažniausiai pasitaikančias turbokompresoriaus gedimų priežastis:

  • Maždaug 20% gedimų atsiranda dėl blogo ir nesandaraus oro filtro ar vamzdyno.
  • Apie 10% gedimų priežasčių – leistinų sūkių viršijimas, detalių medžiagos nusidėvėjimas ir kt.
  • Tačiau didžioji dalis gedimų, net apie 70%, kyla dėl nekokybiškų alyvų ar alyvos filtrų naudojimo, per reto alyvos keitimo, kitų tepimo sistemos problemų. Dėl šios priežasties būtina pasirūpinti, kad tepalai būtų nuolatos keičiami, o automobilio turbinos priežiūrai skiriama pakankamai dėmesio.

 

Kada reikia remontuoti turbokompresorių?

Požymiai, rodantys, kad metas apsilankyti autoservise:

  • automobilis staiga nustojo traukti;
  • iš išmetimo vamzdžio pasirodė balti, mėlyni ar pilki dūmai;
  • pradėjo varvėti alyva;
  • atsirado švilpimas ar kaukimas akseleruojant.

Šie ženklai įspėja, kad sugedo turbokompresorius. Tokiu atveju pravartu kreiptis į kvalifikuotus ir specifinių žinių turinčius specialistus, kurie dirba su varikliais bei turbokompresoriais. Jie ne tik išspręs turbokompresoriaus gedimus, bet ir sutvarkys po turbinos gedimo atsiradusias pasekmes.

Balansavimo paslaugos

Turbokompresorius veikia labai dideliais sūkiais, todėl svarbu atlikti balansavimą. Šios procedūros metu pašalinami rezonansiniai rotoriaus virpesių amplitudės šuoliai ir optimizuojamas rotoriaus virpesių lygis, taip pat patikrinamas alyvos pralaidumas pro guolius, sandariklių darbas. Darbo rezultatas – tolygus, betriukšmis sukimasis, stabili alyvos plėvelė guoliuose ir patikimas šio prietaiso veikimas. Neatliekant turbinos reguliavimo kyla grėsmė, jog alyvos plėvelė bus suardyta, atsiras pusiau sausa ar sausa trintis tarp detalių ir jos labai greitai sudils.

Patikėkite darbą patyrusiems specialistams

Kas gali kokybiškai suremontuoti turbokompresorių? Yra galvojančių, kad nusipirkus remontinį komplektą galima tai padaryti pačiam garažo sąlygomis. Deja, toks remontas dažniausiai būna nesėkmingas, nes reikalingos dar ir papildomos žinios. Be to, dažnai gali pritrūkti reikiamų detalių. Patikimiausias ir greičiausias turbinų remontas gali būti atliekamas specializuotame autoservise. Branginkite savo laiką – kreipkitės į specialistus, kurie patikimai atliks darbą už Jus, todėl galėsite pamiršti visus rūpesčius.

Turbokompresorių galima laikyti savotišku variklio būklės indikatoriumi, gendančiu tik tada, kai kažkas negerai variklio sistemose, jei turbokompresorius vis dėlto sugedo, svarbu išsiaiškinti priežastį ir ją pašalinti.

Apsilankykite mūsų autoservise Panevėžyje. Patyrę mechanikai nuodugniai įvertins susidariusią situaciją ir sutaisys gedimus, todėl galėsite būti užtikrinti, kad visos Jūsų automobilio dalys veiks sklandžiai.

Kas gali kokybiškai suremontuoti turbokompresorių? Yra galvojančių, kad nusipirkus remontinį komplektą galima tai padaryti pačiam garažo sąlygomis. Deja, toks remontas dažniausiai būna nesėkmingas, nes reikalingos dar ir papildomos žinios. Be to, dažnai gali pritrūkti reikiamų detalių. Patikimiausiai ir greičiausiai turbinų remontas gali būti atliekamas specializuotame autoservise. Branginkite savo laiką – kreipkitės į specialistus, kurie patikimai atliks darbą už Jus, todėl galėsite pamiršti visus rūpesčius.

Turbokompresorių galima laikyti savotišku variklio būklės indikatoriumi, gendančiu tik tada, kai kažkas negerai variklio sistemose. Taigi, jei turbokompresorius vis dėlto sugedo, svarbu išsiaiškinti priežastį ir ją pašalinti.

Apsilankykite mūsų autoservise Panevėžyje. Patyrę mechanikai nuodugniai įvertins susidariusią situaciją ir sutaisys gedimus, todėl galėsite būti užtikrinti, kad visos Jūsų automobilio dalys veiks sklandžiai.

Turbinų remonto kainos

Turbinos nuėmimas ir turbinos uždėjimas kainuoja nuo 80 Eur + PVM
Turbinos restauracija kainuoja nuo 230 Eur + PVM

Tikslesnę turbinos remonto ir restauracijos kainą nustato specialistas įvertinęs gedimo priežastį, darbo sudėtingumą, bei pagal automobilio modelį.

Jeigu važiuodami pastebėjote turbinos nesklandumus ar kitų detalių blogą veikimą savo automobilyje, visada galite kreiptis į Panevėžyje įsikūrusį „Autodraivas“ autoservisą. Autoservise tvarkome įvairius automobilių modelius (Audi, BMW, Citroen, Hyundai, Honda, Mazda, Peugeot, Toyota, Volkswagen, Volvo, Opel ir daug kitų ). Kvalifikuoti specialistai apžiūrės jūsų automobilį, diagnozuos ir išspręs esančias problemas greitai, pigiai ir kokybiškai. „Autodraivas“ autoservisą rasite adresu – Smėlynės g. 106B, Panevėžys.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie turbinų remontą

Nepakankamas alyvos kiekis sistemoje arba netinkama alyva, teršalų atsiradimas sistemoje, pažeistos tarpines.

Kaina gali skirtis priklausomai nuo automobilio modelio ir turbinos tipo. Apytikslė kaina prasideda nuo 230 Eur + PVM.