Akumuliatoriaus keitimas

Automobilio akumuliatorius – tai įkraunama baterija naudojama varikliui užvesti. Užvedus variklį, akumuliatorių, važiuojant automobiliu, įkrauna generatorius. Jeigu matote, kad užsidegė akumuliatoriaus lemputė – tai reiškia, kad akumuliatorius negauna reikiamo įkrovimo. Jeigu baterija naudojama nebe pirmą sezoną, vasarą be priekaištų veikęs automobilio akumuliatorius, atėjus žiemai gali tapti didele problema. Dėl atvėsusio oro baterija tiesiog išsikrauna, o tam, kad apsaugoti akumuliatorių nuo visiško išsikrovimo, reikalinga jo patikra.

Kaip patikrinti automobilio akumuliatorių?

Baterijos tarnavimo laikas nėra amžinas, todėl tam, kad patikrinti akumuliatoriaus būklę ir žinoti kada jį keisti, galimas patikrinimas specialiu testeriu. Pakankamai įkrauto akumuliatoriaus įtampa tarp gnybtų turi būti 12,4 – 12,6 voltų. Esant tokiai įtampai baterija turėtų tarnauti dar ilgai. Bet jeigu įtampa mažesnė – reikėtų įkrauti.
Dažniausiai akumuliatoriaus galiojimo laikas yra daugiau negu penkeri metai, bet laikas gali būti ir trumpesnis jeigu jis nebuvo tinkamai prižiūrimas. Geriausias variantas – reguliariai apsilankyti profesionaliose dirbtuvėse tam, kad pasitikrinti akumuliatoriaus parametrus.
Norint nustatyti daugiau akumuliatoriaus parametrų tai galima padaryti atvykus pas mus. Mūsų, Autodraivas autoservise bus atliekamas profesionalus aptarnavimas su tam skirta specialia įranga.
Autoservise taip pat parekomenduosime koks akumuliatoriaus pasirinkimas būtų geriausias jūsų automobiliui, kad atitiktų gamintojo rekomendacijas, kokybės bei kainos santykį.

Kokio reikia akumuliatoriaus?

Naujo akumuliatoriaus pasirinkimas yra gana sudėtingas procesas, kuris turi būti gerai apgalvotas. Tam, kad užtikrinti jo kokybišką veikimą, reikia atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus talpą, startinę srovę, amžių, gamintojus ir matmenis.
Akumuliatoriaus talpa žymima ampervalandėmis (Ah). Pasirinkti akumuliatorių su tiesiog didžiausia talpa – negalima, jis turi būti parenkamas pagal automobilį. Lyginant su gamintojo pasiūlyta verte akumuliatoriaus talpa gali skirtis ne daugiau kaip 10 proc. Talpos dydis nurodytas ant akumuliatoriaus nebus toks pat perkant jau naudotą akumuliatorių. Didelė tikimybė, kad naudoto akumuliatoriaus talpa jau bus mažesnė.
Startinė srovė (žymima A) matuoja kiek reikia energijos, kad variklis užsivestų. Atšalus orams didesnę startinę srovę turintys akumuliatoriai padeda lengviau užvesti automobilį. Tačiau, jeigu paleidimo srovė yra per didelė nei tai nurodyta gamintojo rekomendacijose – ilgainiui, tai gali sugadinti automobilio starterį.
Akumuliatoriaus amžius priklauso nuo to ar perkate naują akumuliatorių ar dėvėtą. Paprastai nauji akumuliatoriai veikia iki penkerių metų. Jeigu nuspręsite pirkti dėvėtą (ko mes nerekomenduotume), veikimo laikas būtų trumpesnis (priklausomai kaip ir kiek laiko buvo naudojamas).
Būna, kad automobilių gamintojai nurodo akumuliatorių prekinius ženklus, kurie labiausiai tinka jų sukurtiems automobiliams, todėl rekomenduojama nuo jų nenukrypti. Pasitaiko atvejų, kad automobilio pardavėjai prieš parduodami automobilį pakeičia akumuliatorius į prastesnius ir ne visada atitinkančius jūsų automobilio charakteristiką, kurie susidėvi labai greitai. Todėl būtų neprotinga rinktis akumuliatorių tokį koks buvo prieš tai. Gali būti, kad jūsų automobiliui reikalingas galingesnis ar silpnesnis akumuliatorius, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ar akumuliatoriaus proporcijos atitinka dėžutės matmenis. Pasitaiko atvejų, kad automobiliai atkeliauja iš šilto klimato šalies, kurioje paprastai naudojamas silpnesnis akumuliatorius, o šaltesnio klimato šalyje – atvirkščiai. Tokiu atveju, nereikėtų skubėti pakeisti akumuliatoriaus, nes generatoriaus krovimo galia yra paskaičiuota įkrauti būtent silpnesnį akumuliatorių, tokiu atveju, jei įdėsite galingesnį – jo paprasčiausiai neįkraus iki galo bei akumuliatorių reikės keisti daug greičiau nei įprasta.

Kiek kainuoja akumuliatoriaus keitimas?

Tam, kad pasirinkti teisingą akumuliatorių jūsų automobiliui, patikrinti akumuliatoriaus būklę ar tiesiog pakrauti akumuliatorių, visada galite kreiptis į mūsų Autodraivas servisą, įsikūrusį Panevėžyje. Akumuliatoriaus pakrovimo kainos prasideda nuo 3 Eur + PVM, akumuliatoriaus keitimo kainos nuo 5 Eur + PVM.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie akumuliatoriaus keitimą

Praėjus trejiems metams rekomenduojama seną akumuliatoriu pakeisti nauju.

Akumuliatoriaus keitimo procesas gali trukti apie 30-60 minučių.