Sankabos remontas

Sankabos remontasAutomobilio sankaba – tai mechanizmas, leidžiantis vairuotojui sankabos pedalo pagalba (išminant pedalą) atjungti variklio alkūninio veleno sukamąjį judesį nuo pavarų dėžės pirminio veleno. Atleidžiant pedalą, sankabos mechanizmas pamažu sujungia variklio alkūninį veleną su pavarų dėžės pirminiu velenu ir perduoda variklio alkūninio veleno sukamąjį judesį į pavarų dėžę. Sankaba skirta pajudėjimui iš vietos, pavarų perjungimui tiek aukštėjančia, tiek žemėjančia tvarka. Automobiliuose su automatine pavarų dėže sankabos vaidmenį atlieka hidraulinė mova, tik ji veikia automatiškai, priklausomai nuo variklio alkūninio veleno sūkių. Jei jūsų automobilyje su mechanine pavarų dėže, važiuojant 4 ar 5 pavara, paspaudus akseleratorių, variklio sūkiai didėja, o automobilis negreitėja, (gali atsirasti ir degėsių kvapas) vadinasi, atėjo laikas keisti sankabą.
Sankabos remontas ar sankabos keitimas yra rimtesnė investicija į jūsų automobilį, tačiau teisingai ją naudodami po keitimo galėsite pravažiuoti kelis šimtus tūkstančių kilometrų be jokių problemų.

Sankabos gedimo požymiai

Sankabą sudaro nuolat judančios detalės – diskas, diskatorius, smagratis ir išminamasis guolis. Net ir tvarkingai važinėjant, sankabos detalės bėgant laikui susidėvi. Sankabos gedimą galima pastebėti atsiradus šiems požymiais:

 1. Buksuoja ir praslysta sankabos diskas. Tai yra dažniausiai gendanti sankabos detalė. Diskas dyla spaudžiamas smagračio ir diskatoriaus. Dylant diskui – prastėja sukibimas, kai tik yra atleidžiamas sankabos pedalas, jaučiamas disko praslydimas ir automobilis nenoriai pajuda. Taip pat gedimą galima pastebėti jeigu neleidžia pavaros perjungti iš žemesnės į aukštesnę arba lėtai didėja greitis, ypač automobiliu važiuojant į įkalnę.
 2. Nemalonus degėsių kvapas. Jeigu sankabos pedalas spaudžiamas kartu su greičio pedalu arba tempiant kitą transporto priemonę ar sunkią priekabą, sankaba gauna didelę apkrovą bei tokiu būdu yra deginama, todėl gali pasijusti degėsių kvapas. Jeigu kvapas jaučiamas ir įprasto važiavimo metu, reikėtų kreiptis į auto servisą.
 3. Spaudžiant sankabos pedalą girdimas triukšmas ir juntama vibracija. Tai dažniausiai gali būti susiję su smagračio gedimu. Dėl smagračio spyruoklinio tvirtinimo mechanizmo gedimo automobilio apačioje atsiranda vibracija ir minant sankabos pedalą pradedama jausti drebėjimą.
 4. Sunkiai spaudžiasi sankabos pedalas. Pajutus didesnį pasipriešinimą spaudžiant sankabos pedalą ir atsiradus pašaliniams garsams, gali būti, kad reikia keisti sankabos trosą. Visai nutrūkus sankabos trosui yra visiškai prarandamas sankabos valdymas.

Sankabos cilindriuko gedimo požymiai

Sankabos pagrindinis cilindriukas viduje turi stūmoklį, kurį nuspaudus suslegiamas hidraulinis skystis, o spaudimas yra perduodamas į sankabos darbinį cilindrą. Sankabos cilindriuko gedimo simptomus galima pastebėti, kai nuspaudus sankabos pedalą jis ne visada grįžta atgal arba padidėjęs pedalo kelias. Taip pat dėl susidėvėjusio medžeto, kuris yra pagrindinio cilindriuko viduje, praleidžiančio hidraulinį skystį, kurį galima pastebėti ištekėjusį palei pedalą automobilyje. Taip atsiranda oro kamštis, kuris trukdo funkcionuoti pagrindiniam sankabos cilindriukui. Tokiu atveju reikėtų jį pakeisti.

Kiek kainuoja sankabos keitimas?

Sankabos keitimo kainos prasideda nuo 50 eurų. Atliekame sankabos remonto ir keitimo darbus, nustatome gedimus, jų priežastis, patariame kaip tinkamai eksploatuoti automobilį ir sumažinti sankabos gedimo rizikas.

Sankabos remontas ir keitimas apima:

 • sankabos veikimo patikrinimą;
 • sankabos pedalo laisvosios eigos matavimą ir reguliavimą;
 • lyno patikrinimą hidraulinėje sankabos pavaroje;
 • darbinio ir pagrindinio cilindro būklės patikrinimą;
 • žarnelės (vamzdelio) būklės patikrinimą;
 • skysčio lygio pagrindinio cilindro rezervuare patikrinimą;
 • skysčio keitimą pagal automobilio gamintojo rekomendacijas.

Autoserviso Panevėžyje Autodraivas Smėlynės g. 106B darbuotojai atlieka profesionalius sankabos remonto ir keitimo darbus. Greitas ir kokybiškas sankabos remontas Panevėžyje.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie sankabos remontą

Automobilio sankabą gali reikėti pakeisti, jei jaučiamas sunkus judėjimas iš vietos, sunkus pavarų perjungimas ir jei automobilis pravažiavo daugiau nei 100 000 km ir niekada nebuvo keista sankaba.

Sankabos remonto kaina priklauso nuo problemos sunkumo ir darbų, kurie turi būti atlikti. Paprastai remonto kaina prasideda nuo 50 Eur + PVM.