Amortizatorių keitimas

Amortizatoriaus keitimasAmortizatoriai atsakingi už jūsų transporto priemonės judėjimo stabilizavimą. Automobilyje yra keturi amortizatoriai, kiekvienas automobilio ratas turi sau skirtą amortizatorių. Amortizatoriai gerina valdymą, kai sukate, stabdote, greitinate ar susiduriate su nelygia kelio danga, taip užtikrindami, kad padangos liestųsi su keliu ir užtikrintų sklandų važiavimą net duobėtose vietose. Atsiradus amortizatoriaus gedimui, automobilis praranda gerą sukibimą su kelio danga ir kontroliuoti automobilį darosi sunkiau bei pavojingiau. Amortizatorių keitimas nėra lengvas, jeigu nesate tikri, kad amortizatorius galite pakeisti patys, geriau nebandyti. Autoserviso „Autodraivas“ darbuotojai, turintys didelę patirtį pakeis amortizatorius greitai, kokybiškai ir profesionaliai.

Priekinių amortizatorių keitimas

Priekinių amortizatorių keitimas yra šiek tiek sudėtingesnis negu galinių, todėl ir šiek tiek brangesnis. Jeigu gedimas rastas viename iš amortizatorių, reikia keisti abi priekines poras arba abi galines. Negalima keisti tik vieno amortizatoriaus, reikia keisti poromis (priekines arba galines) arba visus keturis iš karto. Priekinių amortizatorių negalima pakeisti galiniais, kaip ir galinių amortizatorių negalima pakeisti priekiniais, nes jie yra skirtingi. Taip pat skiriasi ir jų montavimas. Kiekvienam automobilio modeliui amortizatorių montavimas skiriasi, bet dažniausiai priekinio amortizatoriaus keitimas užtrunka ilgiau nei galinio.

Galinių amortizatorių keitimas

Galinių amortizatorių keitimas kainuoja pigiau negu priekinių ir šiek tiek yra paprastesnis. Šiuolaikiniuose automobiliuose varikliai dažniausiai yra priekyje, todėl pagrindinis skirtumas tarp priekinių ir galinių amortizatorių yra tas, kad galinis amortizatorius yra konstrukcinė transporto priemonės pakabos sistemos dalis, kur smūgio beveik nėra, todėl galiniai amortizatoriai susidėvi lėčiau nei priekiniai.

Automobilių amortizatorių restauravimas

„Autodraivas“ autoservise taip pat atliekame automobilių amortizatorių restauravimą. Prieš restauravimą mūsų darbuotojai nuodugniai patikrins gedimą ir įvertins ar verta restauruoti amortizatorius ar visgi geriau pakeisti juos naujais. Jeigu visgi buvo nuspręsta restauruoti, amortizatorių išardome bei patikriname jame esančias dalis – kiek jos yra pažeistos ir išdilusios. Išardžius amortizatorių jį išvalome, pakeičiame dalis, kurios buvo pažeistos ir pripildome reikiamu kiekiu aukštos kokybės tepalu, tuomet naudodami galios stendą, patikriname ir įvertiname amortizatoriaus būklę.

Dažniausiai pasitaikančios amortizatorių gedimo priežastys

Amortizatorių gyvavimo laikotarpis yra gana ilgas, jie gali veikti be jokių gedimų apie 100 000 km. Žinoma, šį laiką gali įtakoti įvairiausi faktoriai, tokie kaip bloga kelio danga, vairavimo įpročiai, vanduo, druskos, dulkės ir t.t.

Dažniausiai pasitaikantys gedimai yra tokie:

  • Deformuotas amortizatoriaus kotas (tai gali nutikti po stipraus smūgio į važiuoklę).
  • Išbėgęs tepalas.
  • Įtrūkusios ar suplyšusios apsauginės gumos.
  • Pakeistas tik vienos pusės amortizatorius (tai gali pagreitinti kitų amortizatorių susidėvėjimą ir išaukti gedimus).
  • Blogai sumontuotas amortizatorius (problema, kuri nutinka jeigu prieš tai amortizatorių montavęs žmogus neturėjo pakankamai patirties ir žinių).

Blogi amortizatoriai gali paveikti jūsų transporto priemonės valdymą, stabdant ar sukant posūkius automobilis tampa ne toks stabilus, todėl jūsų labui naudinga neignoruoti šios problemos.

Kad jums reikėtų susirūpinti dėl amortizatorių išduos šie automobilio požymiai:

  • Padidėjęs stabdymo kelias. Jei amortizatoriai susidėvėjo, jie negali gerai suvaldyti ratų atšokimą. Esant minimaliam kelio sukibimui, padangos nereaguoja į stabdymą taip, kaip turėtų.
  • Sunkesnis automobilio valdymas. Jeigu pastebėjote, kad sukant posūkį juntama stipresnė trauka į priešingą šoną ar važiuojant didesniu greičiu, mašina yra sunkiau valdoma, tai reiškia, kad amortizatoriai kokybiškai neatlieka savo darbo funkcijos.
  • Automobilio kėbulas pradeda trūkinėti. Jeigu amortizatoriai yra per kieti, nuo jų gali imti trūkinėti automobilio kėbulas.
  • Netolygus padangų susidėvėjimas. Vėlgi, tai gali lemti įvairios priežastys, bet viena iš jų gali būti amortizatoriaus gedimas.
  • Nutiekėjęs amortizatoriaus skystis. Tai yra aiškiausias ženklas parodantis amortizatoriaus gedimą.

Kiek kainuoja pakeisti automobilio amortizatorius?

Amortizatorių keitimas priklausomai nuo automobilio modelio. Keičiant amortizatorius rekomenduojama kartu pakeisti spyruoklę ir guolį. „Autodraivas“ autoservise atliekame automobilių ir mikroautobusų amortizatoriaus keitimą ir restauravimą. Priekinio ir galinio amortizatoriaus keitimo kaina prasideda nuo 15-20 Eur + PVM. Spyruoklės keitimo kaina prasideda nuo 15 Eur + PVM. Mus rasite Smėlynės g. 106B, Panevėžyje.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie amortizatorių keitimą

Amortizatorių keitimo kaina priklauso nuo automobilio modelio. Vidutiniškai amortizatorių keitimas kainuoja nuo 15 eurų.

Amortizatorių keitimas gali trukti nuo kelių valandų iki vienos dienos. Laikas priklauso nuo automobilio modelio ir amortizatorių tipo.