Automobilio paruošimas žiemai

Automobilio paruošimas žiemai yra būtinas prieš prasidedant šlapdribai, šalčiams bei kitoms gamtos išdaigoms. Jeigu norite, kad automobilis jūsų nepavestų, patikrinkite automobilį prieš žiemą ir pašalinkite nustatytus trūkumus. Būkite atsakingi ir vairuokite prižiūrėtą automobilį.

Svarbiausias ir pagrindinis dalykas ką reikia daryti artėjant žiemos sezonui yra vasarinių padangų keitimas į žiemines iki lapkričio 10 dienos. Tokiu atveju ne tik apsaugosite save, keleivius bei aplinkinius, bet ir išvengsite galimos baudos už vairavimą žiemos sezonu vasarinėmis padangomis.

Lietuvoje žiemos yra gana šaltos, todėl jeigu jūsų automobilio akumuliatorius yra atitarnavęs daug metų, artėjant šalčiams, reikėtų jį patikrinti, nes kitu atveju, dėl savo kokybės praradimo gali būti sunku užvesti automobilį kai lauko temperatūra pasieks minusą. Minusinė temperatūra taip pat gali užšaldyti aušinimo skystį, kas gali sukelti rimtų nemalonumų jūsų automobiliui, bei langų plovimo skystį, jeigu prieš tai nepakeitėte vasarai skirto skysčio į žieminį, todėl yra svarbu patikrinti skysčių būklę bei naudoti tik kokybiškus aušinimo ir langų valymo skysčius.

Dyzelinio automobilio savininkams prieš žiemos sezoną būtina patikrinti degalų filtro ir kaitinimo žvakių būklę, ypač jeigu jūsų automobilis yra senesnis nei dešimt metų. Su blogomis pakaitinimo žvakėmis ar blogu kuro filtru gali būti sudėtinga užvesti automobilį bei tai gali sukelti papildomus gedimus kitiems automobilio komponentams. Taip pat, dyzeliniams automobiliams reikėtų nepamiršti naudoti žieminį kurą.

Norint geriau pasiruošti žiemos sezonui galite kreiptis į „Autodraivas“ autoservisą, įsikūrusį Smėlynės g. 106B, Panevėžyje. Kvalifikuoti specialistai patikrins ir paruoš jūsų automobilį artėjantiems šalčiams.

Autoservise „Autodraivas“ yra atliekami šie automobilio paruošimo žiemai darbai:

  • Lempučių tikrinimas
  • Salono filtro tikrinimas (ar stipriai pučia salono ventiliatorius?)
  • Langų apiplovimo sistemos tikrinimas
  • Valytuvų tikrinimas (dažniausiai orginalūs valytuvai susidėvi per metus)
  • Aušinimo skysčio bei langų ploviklio lygio bei užšalimo temperatūros patikra
  • Akumuliatoriaus tikrinimas
  • Tepalų lygio bei keitimo laiko patikra
  • Padangų tinkamumo žiemai, bei protektoriaus gylio patikra
  • Automobilio kėbulo bei dugno patikra

 

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie automobilio paruošimą žiemai

Žiemos sąlygos gali sukelti problemų ir padidinti avarijų riziką, jei automobilis nėra tinkamai paruoštas.

Pakeitus dyzelinio variklio pakaitinimo žvakes prieš žiemą, užtikrinama patikimesnė variklio startavimo galimybė šaltuoju metų laiku. Tai ypač svarbu, kai oro temperatūra yra žema, nes prastai veikiančios pakaitinimo žvakes gali sukelti sunkumų variklio užkurimui.