Paskirstymo diržo keitimas

Variklio paskirstymo diržo keitimasPaskirstymo diržo keitimas yra gyvybiškai būtina paslauga, kuria svarbu iš anksto pasirūpinti tam, kad vėliau nekiltų netikėtų nesklandumų. Laiku pakeitus paskirstymo diržą ir kitas su juo susijusias detales galėsite važinėti ramiai ir saugiai, būdami užtikrinti, jog variklis veikia nepriekaištingai.

Kokia yra paskirstymo diržo paskirtis, kodėl svarbu jį laiku pakeisti ir kokios apytikslės darbų kainos – atsakymus į visus svarbiausius klausimus sužinosite šiame puslapyje.

Variklio pagrindinio (paskirstymo) diržo paskirtis

Paskirstymo diržas yra be galo svarbi detalė, atsakinga už variklio sklandų funkcionavimą. Jis atlieka net keletą svarbių funkcijų. Viena iš pagrindinių paskirstymo diržo užduočių yra sujungti variklio apačią su viršumi. Tai reiškia, jog tiek variklio apačia, tiek viršus turi veikti sklandžiai ir suderintai tam, kad vyktų reikiama apytaka.

Variklio apačia suka ratus, o viršus palaiko kuro degimą. Šitaip ima veikti stūmokliai, sukantys alkūninį veleną, pavarų dėžė, galiausiai, automobilio ratai. Be paskirstymo diržo nebūtų sklandaus variklio darbo, neveiktų reikiami mechanizmai. Tai labai reikšminga variklio detalė, kurios veikimui reikėtų skirti pakankamą dėmesį – t.y. laiku pakeisti dirželį.

Kas kiek laiko būtina keisti paskirstymo diržą?

Daugelis klientų visuomet teiraujasi kas kiek km reikėtų keisti paskirstymo diržą. Pagrindinio diržo keitimas reikalingas kas 90 00 – 150 000 km. Tai apytiksliai keitimo intervalai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Daugiau informacijos apie rekomenduojamus paskirstymo diržo keitimo intervalus suteiks automobilio gamintojas, tad reikėtų kruopščiau pasiskaityti gamintojo pateikiamą informaciją.

Tikslus paskirstymo diržo keitimo laikas priklauso dar ir nuo to, kaip automobilis naudojamas. Didžiąją laiko dalį važinėjant užmiestyje paskirstymo diržas tarnauja ilgiau. Dėl nuolatinio stabdymo ir akseleravimo diržas dėvisi greičiau, tad važinėjant mieste visuomet vertinga keisti paskirstymo diržą iš anksto.

Ką daryti nusipirkus naudotą automobilį? Rida ne visuomet būna teisinga, todėl vertinga pasikeisti paskirstymo diržą pačioje automobilio naudojimo pradžioje. Nebent tikrai žinote, jog diržas neseniai buvo keistas ir buvęs automobilio savininkas turi galimybę pateikti tai įrodančius duomenis. Išankstinis diržo keitimas naudotai transporto priemonei gali padėti išvengti netikėtų nesklandumų, su kuriais tikrai nenorėtumėte susidurti.

Kodėl būtina pagrindinį variklio diržą keisti reguliariai?

Paskirstymo diržo keitimas yra toks svarbus, kaip ir tepalų keitimas ar kiti profilaktiniai darbai. Laiku nepakeitus paskirstymo dirželių ir važinėjant su susidėvėjusiu toks aplaidumas gali turėti labai neigiamų pasekmių. Geriau nerizikuoti ir visuomet laiku pakeisti variklio diržą, antraip jį pakeisti privers nemalonios aplinkybės.

Neverta tikėti tais mechanikais, kurie sako, jog diržas iš pažiūros atrodo neblogas, jo keisti nebūtina, nors jau ir atėjęs laikas. Geriau iš karto kreipkitės į patikimus specialistus, kurie pasirūpins Jūsų transporto priemone ir užtikrins gerą remonto darbų kokybę.

Aptarnaujame tokias transporto priemones kaip Opel Zafira, Opel Astra, Golf 4, Mazda 5, Volvo xc90, Volvo s60, Volvo v70, Vw Touran, Audi A4, Toyota Avensis, Ford Focus, Toyota Corolla Verso, Golf 5, Vw Passat, Skoda Octavia, Renault Scenic, Nissan Qashqai, Subaru Outback, Opel Meriva bei daug kitų.

Kartu su paskirstymo diržu keičiamos ir kitos detalės, turinčios su juo sąryšį. Tai svarbu sklandžiam paskirstymo diržo veikimui. Tos detalės dažniausiai būna įtempimo ir tarpiniai guoliai, tam tikrais atvejais ir vandens siurblys. Net jeigu iš pažiūros guoliai ganėtinai nauji ir nesusidėvėję, keičiant paskirstymo diržą vis tiek reikėtų pakeisti ir juos.

Trūkusio paskirstymo diržo pasekmės

Nors ir paskirstymo diržo keitimas atrodo ne pačio didžiausio svarbumo paslauga, vertėtų ja nedelsiant pasinaudoti. Trūkęs paskirstymo diržas sukelia pavojų varikliui, išprovokauojami ir kitų, aplinkinių detalių gedimai. Variklio stūmokliai tuomet gali pažeisti vožtuvus. Jeigu dirželis nutrūksta visiškai, stūmokliai kilnojasi ir susiduriama su išties nemenkais variklio galvučių gedimais.

Remonto išlaidos pažeidus variklį būna neįtikėtinai didelės. Jau geriau laiku pakeisti paskirstymo diržą, negu kad delsti ir taisyti visus gedimus vienu metu.

Važinėjant su senu susidėvėjimo diržu taip pat kyla pavojus kelyje. Jeigu diržas staigiai nutrūktų, automobilis iš karto sustotų. Esant slidžiam keliui ir dideliam greičiui, toks staigus nutrūkimas sukeltų didžiulį pavojų tiek Jums, tiek kitiems eismo dalyviams. Todėl su paskirstymo diržu yra tikrai nejuokai – jį labai svarbu laiku pakeisti.

Kaip atskirti, ar automobilis užgeso dėl trūkusio diržo? Trūkus diržui paprastai pakyla variklio temperatūra ir yra girdimas specifinis garsas. Jokiu būdu nebandykite patys iš naujo užvesti automobilio, nes toks veiksmas gali tik dar labiau pakenkti varikliui. Kvieskite techninę pagalbą ir keliaukite pas mechanikus, kurie padės sutaisyti Jūsų transporto priemonės gedimus.

Pagrindinio (paskirstymo) diržo keitimo kaina

Pakeisti paskirstymo diržą kainuoja labai įvairiai. Daug kas priklauso nuo konkrečios situacijos bei darbų apimties, kuri sužinoma po automobilio apžiūros. Apytikslė paskirstymo diržo keitimo kaina mūsų autoservise paprastai siekia nuo 100 Eur + PVM. Atvykite – apžiūrėsime Jūsų transporto priemonę. Tuo pačiu patikrinsime ir kitas variklio detales, būtinai informuosime iš anksto, ką reikėtų keisti ir kiek tiksliai tai kainuotų.

Jeigu reikalingas paskirstymo diržo keitimas Panevėžyje – kreipkitės į autoserviso Autodraivas specialistus. Patyrę mechanikai pasirūpins paskirstymo dirželių keitimu bei kitais būtiniausiais remonto darbais tam, kad galėtumėte važinėti saugiai ir Jūsų transporto priemonė veiktų nepriekaištingai.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie paskirstymo diržo keitimą

Paskirstymo diržas turėtų būti keičiamas remonto intervalais, kurie nurodyti automobilio gamintojo pateiktame techniniame dokumente. Taip pat reikėtų stebėti diržo būklę ir jei pastebima nusidėvėjimo ar įtrūkimų, būtina kreiptis į autoservisą.

Kaina priklauso nuo automobilio modelio ir remonto sudėtingumo. Apytikslė kaina įprastai prasideda nuo 100 eurų.