Tepalų keitimas

Tepalų keitimas

Tepalų keitimas ir filtrų keitimas – tai vienas iš reguliarių dalykų, kuriuos reikia atlikti eksploatuojant automobilį. Tiek pats tepalas, tiek tepalo, kuro, oro ir salono filtrai – tai detalės kurias, reikia pakeisti kiekvienam automobiliui, nepaisant kokia jo markė ar modelis, todėl pastovus automobilio aptarnavimas yra būtinas.

Alyvos (tepalo) filtras yra svarbus tam, kad sumažintume variklio nusidėvėjimą. Blogas tepalo filtras gali praleisti nešvarumus, kurie sulėtintų alyvos patekimą į variklį, taip pagreitintų variklio susidėvėjimą, prasidėtų blogas veikimas ar net atsirastų rimtas gedimas. Tam, kad išvengtumėte naujos alyvos užterštumo, tepalo filtras paprastai turėtų būti keičiamas kiekvieną kartą keičiant alyvą (benzininiam automobiliui kas 10 000 km, dyzelinui – kas 15 000 km).

Kiek iš viso telpa tepalo į variklį priklauso nuo automobilio modelio, bet dažniausiai lengvajam automobiliui reikia nuo 3 iki 7 litrų, o kartais net nuo 10 iki 12 litrų ar net daugiau. Yra galimybė pačiam vairuotojui pasitikrinti ar nėra alyvos trūkumo automobilyje ištraukiant alyvos lygio matuoklę. Jeigu automobilyje tepalų yra per mažai, prie variklio rasite tepalo matuoklės žymą, nurodančią koks turi būti minimalus tepalo lygis ir taip žinosite, kiek reikia pilti alyvos į variklį, kad nebūtų jos trūkumo.

Kada reikia keisti variklio tepalus?

Variklio tepalai yra keičiami reguliariai, priklausomai nuo to, kokiame klimate, kokiomis sąlygomis yra eksploatuojamas automobilis, kokios markės, klasės ir kokybės yra pilami variklio tepalai. Dažnai nutinka taip, kad nusipirkus automobilį pirkėjai svarsto, reikia ar nereikia keisti variklio tepalų. Atsakymas yra paprastas: jeigu nesate tikri, kad senasis šeimininkas juos pakeitė, tepalų keitimas būtinas. Nesistenkite spręsti pagal tepalo spalvą, ji gali jus suklaidinti. Yra labai aukštos kokybės tepalų, kurių spalva tamsi, nes juose naudojami specialūs priedai. Šviesi tepalo spalva kartais gali byloti apie prastą jo kokybę ir blogas tepimo savybes. Jeigu nusprendėte pakeisti alyvos tipą savo automobilyje, reikalingas variklio praplovimas keičiant tepalus.

Dažniausiai automobilio tepalus reikia keisti periodiškai kas 10 000 tūkstančių kilometrų arba jeigu važinėjate ne daug – bent kartą per metus. Sintetiniai variklio tepalų keitimas atliekamas kas 15 000 – 30 000 tūkstančių kilometrų, atsižvelgiant į automobilio gamintojo rekomendacijas. Atlikdami reguliarų tepalų keitimą Jūs būsite užtikrinti savo automobilio variklio ilgaamžiškumu.

„Autodraivas“ darbuotojai vadovaudamiesi automobilių gamintojų rekomendacijomis ir žinynais, klientų automobiliams atlieka profesionalų automobilio variklio techninį aptarnavimą, įskaitant tepalų keitimą autoservise Panevėžyje „Autodraivas“.

Automatinės pavarų dėžės tepalo keitimas

Dauguma vairuotojų žino kada ir kaip keisti tepalus variklyje, bet ne visi žino, kad tepalus reikia keisti ir pavarų dėžėms. Ypatingą dėmesį reikia skirti automatinėms pavarų dėžėms. Alyva variklyje ir pavarų dėžėse, pilama skirtinga – kitokios koncentracijos ir kitokio klampumo. Dauguma ekspertų pataria, naujam automobiliui pirmą kartą keisti greičių dėžės tepalus nuvažiavus 60 000 km – 100 000 km. Antrojo keitimo intervalas skiriasi, rekomenduojama keisti anksčiau, nuvažiavus 30 000 km – 40 000 km. Sekančių keitimų terminai lieka tokie pat – apie 30 000 km. Nepakeitus tepalų, pradės stipriai dilti judamosios transmisijos dalys. Sudilus transmisijos dalims, pavaros ims persijunginėti su trigdžiais, kol galiausiai gali visai nepersijungti bei automobilio darbas darysis nesklandus, o greičių dėžės remontas nebus pigus, todėl geriau pasikeisti tepalus už mažesnę kainą, negu mokėti didelius pinigus už greičių dėžės remontą.

Rekomenduojama patikėti automatinės pavarų dėžės tepalų keitimą profesionalams. Tai atlikus be tinkamos priežiūros, automobilio kampuose gali likti šiek tiek senos alyvos. Savo ruožtu tai pagreitina naujos alyvos susidėvėjimą. Būtent todėl šią užduotį geriau patikėti mechanikui, kuris išmano savo darbą.

Mechaninės dėžės tepalų keitimas nėra toks sudėtingas kaip automatinės. Keičiant seną alyvą, nereikia išardyti visos pavarų dėžės bei laiku nepakeitus tepalų, pasekmės bus daug mažesnės nei automatinėms pavarų dėžėms. Dėl šios priežasties visas procesas nėra toks sudėtingas kaip automatinės pavarų dėžės atveju.

Kiek kainuoja tepalų keitimas?

Tepalų ir filtrų keitimo kaina nėra didelė, ji prasideda nuo 5 Eur + PVM. „Autodraivas“ autoservise keičiame tepalus įvairiems automobilių modeliams (Audi, BMW, Toyota, Honda, Ford ir t.t.), dyzeliniams ir benzininiams varikliams. Pekeitę tepalus uždedame tepalų keitimo intervalo lipduką, kad žinotumėte kiek automobilis buvo nuvažiavęs kilometrų keičiant tepalus paskutinį kartą. Taip bus lengviau nustatyti intervalą iki kito tepalų keitimo. „Autodraivas“ autoservisą rasite adresu – Smėlynės g. 106B, Panevėžys.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie tepalų keitimą

Reguliarus tepalų keitimas yra būtinas, norint išlaikyti variklio ilgaamžiškumą ir optimalų jo veikimą. Senas tepalas gali prarasti savo savybes ir sukelti variklio pažeidimus.

Tepalų keitimo trukmė priklauso nuo automobilio tipo ir tepalų kiekio. Vidutiniškai tai užtrunka nuo 30 minučių iki 1 valandos.