Padangų keitimas

Padangu keitimasAutomobilio padangos – vienintelė automobilio dalis liečianti žemę. Geros padangos apsaugo kitas automobilio dalis nuo susidėvėjimo ir užtikrina jūsų pačių bei keleivių saugumą. Padangas rekomenduojama keisti kas penkis metus, bet jei padangos buvo gerai prižiūrimos, jos gali tarnauti net iki dešimties metų. Visgi tokio amžiaus padangas, dėl saugumo, ekspertai pataria pakeisti naujomis net jei atrodo, kad jos yra tinkamos naudoti ir nėra susidėvėjusios iki protektoriaus nusidėvėjimo indikatoriaus.

Padangų nusidėvėjimo laikas priklauso nuo daugybės veiksnių:

  • Amžiaus.
  • Kelio sąlygų (duobės, kliūtys, borteliai, aštrūs daiktai pasitaikantys kelyje, greičio mažinimo kalneliai).
  • Klimato (aukšta kelio temperatūra, lietus, sniegas, ledas).
  • Vairavimo įpročio (greičio viršijimas, greitas startas ir staigus stabdymas, vairavimas pažeistais keliais).
  • Padangų priežiūros (oro slėgis, nebalansuojamos padangos po jų sumontavimo, reguliariai nepatikrinama ar nėra susidėvėjimo ar pažeidimų, netinkamas padangų laikymas).
  • Netinkamas naudojimas (žieminių padangų naudojimas vasaros sezonu ir atvirkščiai, padangų naudojimas ant pažeistų ratų).

Norint sužinoti padangų amžių, jį galite rasti užrašytą ant padangos šono. Visos padangos yra pažymėtos užrašu „DOT” (Department of Transportation) prie kurio yra nurodyta gamyklinis kodas ir keturi skaitmenys nurodantys pagaminimo datą – pirmieji du nurodo savaitę, o kiti du pagaminimo metus. Pvz.: 1518 nurodo, kad padanga buvo pagaminta 15 savaitę, 2018 metais. Norint išlaikyti padangas geros kokybės kuo ilgiau, reikėtų atsižvelgti ir į kitus ant padangos užrašytus užrašus, tokius kaip – maksimalus leistinas slėgis, maksimali apkrova ar greičio indeksas.

Protektoriaus gylis taip pat nurodo ar jau artėja padangų keitimo laikas. Dylant padangoms, protektoriaus gylis mažėja, taip sumažindamas padangų sukibimą, todėl rekomenduojama keisti padangas dar nepasiekus minimalaus protektoriaus gylio. Pagal Europos teisės aktus yra nustatytas minimalus protektoriaus gylis žieminėms padangoms 3 mm, o vasarinėms 1,6 mm.

Sezoninis padangų keitimas pavasarį ir rudenį

Mūsų šalyje yra keturi metų laikai, tuo tarpu automobilių padangoms du sezonai – žiemos ir vasaros. Žiemos sezonui reikia pasikeisti į žiemines padangas, vasaros – į vasarines, arba galimas trečias variantas naudoti sezonines padangas su kuriomis galima važinėti tiek žiemą, tiek vasarą. Lietuvoje rekomenduojama vietoj sezoninių padangų rinktis vasarines ir žiemines dėl geresnio padangų sukibimo.

Pagal kelių eismo taisykles yra nustatyta tvarka nuo kada turi būti keičiamos padangos artėjančiam sezonui. Vairuotojai turi pasikeisti vasarines padangas į žiemines iki lapkričio 10 d., o žiemines pasikeisti į vasarines nuo balandžio 1 d.

„Autodraivas“ autoserviso komanda jums padės išsirinkti naujas padangas, kurias galėsite įsigyte mūsų autoservise pigiau nei įprastose parduotuvėse ir jas permontuos už nedidelę kainą. Mus rasite Smėlynės g. 106B, Panevėžyje.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie padangų keitimą

Kad transporto priemonė būtų saugi, rekomenduojama keisti padangas, kai protektoriaus gylis yra mažesnis nei 4 mm.

Rekomenduojama reguliariai tikrinti padangų slėgį, nes per didelis ar per mažas slėgis gali lemti padangų susidėvėjimą ar net pažeidimą.