Automobilio paruošimas techninei apžiūrai

automobilio technine apziura

Kiekvienas vairuotojas turi rūpintis savo, keleivių ir aplinkos saugumu vairuojant transporto priemonę. Tam, kad vairuotojai atsakingai žiūrėtų į saugumą, Lietuvoje yra priimtas įstatymas kas du metus atlikti automobilio techninę apžiūrą. Techninės apžiūros metu kvalifikuoti specialistai apžiūri jūsų automobilį įvertindami ar jį yra saugu vairuoti, ar užtikrintas saugumas kartu važiuojantiems keleiviams bei ar atitinka visus nustatytus techninius reikalavimus.

Važiuojant atlikti techninę apžiūrą, būtina su savimi turėti dokumentus reikalingus automobilio techninei apžiūrai. Reikia turėti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos liudijimą, galiojantį valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą (polisą) ir įrodantį dokumentą, kad buvo sumokėta už privalomosios techninės apžiūros atlikimą, kurį gausite techninės apžiūros stotyje atlikus mokestį.

Techninę apžiūrą privaloma atlikti kas du metus. Pasibaigus dokumento galiojimui yra galimybė, už tam tikrą mokestį, užsisakyti leidimą, kuris leistų per vieną parą nuvykti atlikti privalomąją techninę apžiūrą. Su šiuo leidimu vairuotojas prisiima atsakomybę, kad jo transporto priemonė nesukels pavojaus eismo saugumui, aplinkai ir žmonių sveikatai. Šis leidimas yra skirtas tik nuvykti į privalomosios techninės apžiūros padalinį. Rekomenduojama atlikti techninę apžiūrą šiek tiek anksčiau nei pasibaigs jos galiojimo laikas, kad nesukelti papildomų nepatogumų pildant leidimus bei neatitikus reikalavimų dar turėtumėte laiko išspręsti problemas. Jeigu apžiūra bus atliekama ne daugiau kaip per 30 kalendorinių dienų iki jos pabaigos ir nustačius, kad jūsų automobilis yra tvarkingas, kitos techninės apžiūros galiojimas bus pratęstas pridėjus tiek dienų kiek buvo likę iki dabartinės privalomosios techninės apžiūros pabaigos. Pavyzdžiui, jeigu jums nustatė, kad automobilis yra tvarkingas likus 15 dienų iki dabartinės techninės apžiūros galiojimo laiko, naujai išduodamas galiojimas bus 2 metai ir 15 dienų, todėl yra naudinga atlikinėti privalomąją techninę apžiūrą anksčiau nei pasibaigs jos galiojimo laikas tam, kad pasiliktumėte daugiau laiko galimiems trūkumų pašalinimams.

Jeigu nenorite stovėti eilėse bei norite, kad techninės apžiūros patikrinimas praeitų sėkmingai, galite kreiptis į „Autodraivas“ autoservisą, kuris yra įsikūręs Smėlynės g. 106B, Panevėžyje. Mūsų autoservise atliksime viską ko reikia jūsų automobiliui, kad techninė apžiūra praeitų sėkmingai ir ją galėsime atlikti už jus. Mūsų autoservise taip pat galimas amerikietiškų automobilių paruošimas techninei apžiūrai.

Reikalavimai techninei apžiūrai

Automobilis turi atitikti visus techninės apžiūros reikalavimus. Pasitaikius bent vienam blogai veikiančiam komponentui, techninę apžiūrą gali tekti kartoti iš naujo iki kol jūsų automobilis atitiks visus techninės apžiūros reikalavimus.

Prieš techninę apžiūrą būtina patikrinti:

 • Saugos diržus
 • Langų apiplovimo sistemą
 • Garso signalą
 • Valytuvus
 • Apšvietimą (artimos, tolimos šviesos, atbulinės eigos signalas, valstybinio numerio apšvietimas, rūko žibintai, posūkių signalai)
 • Automobilio važiuoklę (diskai, šarnyrai, amortizatoriai, apsauginės gumos ir kt.)
 • Patikrinti ar tvirtai pritvirtintas akumuliatorius
 • Patikrinti ar padangos nėra visiškai sudilusios
 • Patikrinti ar tolygiai stabdo priekiniai ir galiniai ratai
 • Patikrinti ar veikia stovėjimo stabdis
 • Patikrinti stabdžių žarneles, vamzdelius, kurie privalo būti tvarkingi
 • Automobilis neturėtų akivaizdžių kėbulo pažeidimų – didelių korozijos židinių, deformacijų, įlenkimų, įtrūkimų, aštrių atsikišusių kėbulo dalių
 • Stiklai turi būti be skilimų, trukdančių vairuotojui gerai matyti kelią, žibintai turi būti nesuskilę ir neišblukę
 • Duslintuvas turi būti nepaveiktas ryškios korozijos, tinkamai pritvirtintas

Kiek kainuoja automobilio paruošimas techninei apžiūrai autoservise?

Automobilio paruošimas valstybinei TA ir jos atlikimas kainuoja nuo 15 Eur + PVM.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie automobilio paruošimą techninei apžiūrai

Reikia patikrinti automobilio techninę būklę, važiuoklę, įsitikinti, kad visos spynos, lempos ir saugos elementai veikia tinkamai. Taip pat reikia patikrinti, ar automobilis atitinka aplinkos apsaugos reikalavimus.

Jei automobilis nepraeina techninės apžiūros, reikia suremontuoti trūkumus ir gedimus, kuriuos nustatė techninės apžiūros specialistas.