Generatorių remontas

Automobilio generatorius – tai mechanizmas paverčiantis mechaninę energiją į elektros energiją. Veikiant varikliui, jis užtikrina pastovų ir nuolatinį akumuliatoriaus įkrovimą, kuris papildomai tiekia elektros energiją transporto priemonės elektros sistemoms. Be generatoriaus neišsiverstų nei vienas automobilis, turintis benzininiu ar dyzeliniu kuru varomą variklį.

Generatorius nėra didelė detalė, bet jos atliekamas darbas automobiliui yra didelis ir labai svarbus. Generatorius pradeda veikti, kai tik pasukame užvedimo raktą ir akumuliatoriuje esanti srovė yra perteikiama lauko apvijai, kuria teka magnetinis laukas. Sukant variklio alkūninį veleną identiškai pradeda veikti generatoriaus rotorius. Jo magnetinis laukas patenka į statoriaus apviją bei sukuria kintamą įtampą gnybtuose. Generatorius pradeda judėti maitindamas apviją.

Generatorius yra įrenginys, nereikalaujantis didelės priežiūros. Kai kuriuose automobiliuose be jokio remonto jis gali veikti iki 15 metų. Sugedus generatoriui, automobilis vis tiek gali trumpam veikti gaudamas energijos iš akumuliatoriaus, tačiau jam išsekus – variklis užges.
Atsiradus bet kokiems nesklandumas su generatoriumi visada galite kreiptis į „Autodraivas“ servisą įsikūrusį Panevėžyje. Mūsų komanda yra visada pasiruošusi jums padėti bei pakonsultuoti dėl generatoriaus iškilusių problemų.

Dažniausiai pasitaikantys generatoriaus gedimai

1. Prietaisų skydelyje užsidegusi arba mirksinti akumuliatoriaus išsikrovimo indikatoriaus lemputė.

Dirbant varikliui, užsidegus akumuliatoriaus indikatoriaus lemputei reiškia, kad automobilio kompiuteris užfiksavo per mažą įtampą elektros sistemoje. Tai reiškia, kad generatorius silpnai krauna ar išvis nekrauna akumuliatoriaus. Tokiu atveju automobilis naudos energiją vien tik iš akumuliatoriaus, todėl bus galima nuvažiuoti tik trumpą distancija, kol akumuliatorius visiškai išsikraus.

2. Neryškiai šviečiantys žibintai.

Žibintų šviesą palaiko generatorius. Jeigu įjungus žibintus ir užvedus variklį žibintai nepradeda degti ryškiau, tai reiškia, kad generatorius neduoda pakankamai srovės. Taip pat prietaisų skydelio ar automobilio salono blankios ar pritemstančios šviesos gali reikšti, kad atsirado gedimas generatoriuje, kuris gamina nepakankamai energijos.

3. Girdimi pašaliniai garsai.

Generatorius turi besisukančius guolius, kuriems susidėvėjus girdimas triukšmas, girgždesys ar barškėjimas. Tai reiškia, kad reikėtų juos keisti.

4. Susidėvėjęs diržas ir skriemulys.

Sukantis skriemuliui ir diržui, generatorius generuoja elektros energiją. Šie komponentai tarnauja ilgai, bet atsiradus defektui, gali būti pažeistas generatorius.

Kiek kainuoja generatoriaus remontas?

Generatoriaus remonto kaina priklauso nuo jo gedimo. Pats generatoriaus nuėmimas/pastatymas kainuoja nuo 30 Eur + PVM. Dėl konkretesnių kainų bei konsultacijų kviečiame susisiekti su mūsų „Autodraivas“ serviso komanda, kurie maloniai atsakys į visus jums iškilusius klausimus.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.,

Dažnai užduodami klausimai apie generatorių remontą

Dažniausiai generatoriai gedimą patiria dėl akumuliatoriaus prastos būklės arba dėl susidėvėjusio diržo, kuris jungia generatorių prie variklio.

Generatoriaus remonto laikas priklauso nuo gedimo sudėtingumo ir remonto apimties, tačiau vidutiniškai remontas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų.