Kuro filtro keitimas

Automobiliuose yra keturi svarbiausi filtrai, kuriuos reikia periodiškai keisti. Tai yra:

  • oro filtras;
  • kuro filtras;
  • alyvos (tepalo) filtras;
  • salono filtras.

Oro filtras neleidžia vabzdžiams, smėlio, dulkių ar šiukšlių dalelėms patekti į variklį ir užtikrina gerą oro ir degalų mišinį, užtikrinantį našumą. Automobilių oro filtrai būna skirtingų formų – apskritos arba cilindro formos plokštės. Oro filtrai gaminami iš klostuotos medžiagos (medvilnės, sintetinio popieriaus ar putplasčio), kuri filtruoja orą.

Kuro filtras pašalina nešvarumus esančius degaluose, tokius kaip dulkės, rūdys, nuosėdos ar priemaišai. Pašalindamas šiuos teršalus, kuro filtras apsaugo jūsų degalų purkštukus ir vaidina pagrindinį vaidmenį išlaikant jūsų automobilio variklio veikimą ir ilgaamžiškumą.

Tepalo filtras palaiko nuolatinį alyvos srautą ir pašalina daleles (nešvarumus, oksiduotą alyvą, metalines daleles), kurios gali atsirasti variklio alyvoje dėl variklio susidėvėjimo. Tai valo variklio alyvą, kad ji galėtų efektyviai atlikti savo darbą. Tepalo filtras išlieka pilnai funkcionuojantis iki kito alyvos keitimo.

Salono filtras valo orą, kuris patenka į jūsų automobilio vidų per šildymo ir oro kondicionieriaus sistemą. Jis filtruoja dulkes, žiedadulkes ir kitas ore esančias daleles. Salono filtras taip pat sulaiko išmetamąsias dujas ir kvapus. Turėti švarų orą automobilyje yra ypač svarbu, jei turite kokių nors alergijų ar kvėpavimo problemų.

Filtrų keitimo svarba

Filtrų keitimas yra ne ką mažiau svarbus jūsų automobilio priežiūrai nei kitų komponentų priežiūra. Nepakeitus vieno iš filtro laiku gali padidėti rizika sugadinti kitas automobilio dalis ir turėti rimtų mechaninių gedimų.

Salono filtras leidžia kvėpuoti švariu oru, filtruojant bakterijas, žiedadulkes ir teršiančias medžiagas. Jei reguliariai nekeisite salono filtro, galite pastebėti nemalonius kvapus ir galite patirti alerginių reakcijų (čiaudulys, kosulys ir kt.). Užsikimšus salono filtrui, jis gali iš dalies užblokuoti oro srautą, patenkantį į jūsų automobilį. Tai gali sukelti problemų matomumui, nes užsikimšus salono filtrui tampa daug sunkiau nupūsti aprasojusio lango rasą, kad būtų geresnis matomumas. Taip pat, turėdami švarų salono filtrą, maksimaliai padidinsite oro srautą ir pailginsite automobilio šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos tarnavimo laiką.

Oro filtras yra skirtas, kad į variklį nepatektų jokie nešvarumai. Kai į variklį patenkantis oras yra švarus, degalų ir oro mišinys palaiko maksimalią galią. Užsikimšus oro filtrui didėja kuro sąnaudos, sumažėja variklio galia, didėja nešvarių išmetamųjų dūmų kiekis bei didėja galimybė sugadinti variklį.

Alyvos (tepalo) filtras yra svarbus tam, kad sumažintume variklio nusidėvėjimą. Blogas tepalo filtras gali praleisti nešvarumus, kurie sulėtintų alyvos patekimą į variklį. Taip pagreitintų variklio susidėvėjimą, prasidėtų blogas veikimas ar net atsirastų rimtas gedimas. Tam, kad išvengtumėte naujos alyvos užterštumo, tepalo filtras paprastai turėtų būti keičiamas kiekvieną kartą keičiant alyvą (benzininiam automobiliui kas 10 000 km, dyzelinui – kas 15 000 km).

Kuro filtras sulaiko nešvarumus patenkant kurui į variklį. Jam užsikimšus, kuro siurblys veikia daug sunkiau, todėl gali kilti problemų užvedant automobilį, bandant pagreitėti arba pradeda jaustis variklio gesimas. Taip pat, dėl degaluose esančių nešvarumų gali pagreitėti kitų detalių susidėvėjimas ir net sugesti kuro siurblys ar purkštukai.

Kiek kainuoja filtrų keitimas?

Norint pasikeisti automobilio filtrus galite kreiptis į „Autodraivas“ servisą įsikūrusį Panevėžyje. Kuro filtro keitimo kaina prasideda nuo 5 Eur + PVM.

Automobilio registracija apžiūrai internetu

Jūsų vardas*

Įmonės pavadinimas

Jūsų el. pašto adresas*

Telefonas*

Automobilio markė*

Pagaminimo metai*

Norimas atvykimo laikas*

Gedimo aprašymas*

* – Pažymėti laukai yra būtini
* – Serviso rezervacija GALIOJA TIK paskambinus Autodraivas serviso darbuotojui ir galutinai suderinus laiką, nes Jūsų norimas laikas gali būti jau užimtas.
* – Užsakymai registuojami iki 15 val.

Dažnai užduodami klausimai apie kuro filtro keitimas

Kuro filtras yra viena iš pagrindinių automobilio dalių, kuri padeda išlaikyti degalų sistemą švarią ir efektyviai veikiančią. Filtras padeda išlaikyti gerą variklio veikimą, o netinkamai funkcionuojantis kuro filtras gali sukelti sunkumų varikliui.

Dauguma gamintojų rekomenduoja keisti kuro filtrą kas 45 000 – 60 000 km, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo jūsų automobilio modelio ir būklės.